Bu Devirde Dershaneye Gitmek Aşırı Bir Şekilde Zaman ve Para Kaybı.

Bu kez sorularımızı; inekle’ yi kullanan öğrencilerimizin yaş sınırı olmadan, sadece hedeflerinin olmasının yeterli olduğunu göstermek için 27 yaşında Kocaeli yaşayan Gökhan Sağlam’a yönelttik. Sınavlara çalışırken sadece dersler değil aynı zamanda motivasyon ve çalışma stratejileri de arıyorsan inekle tam da senin istediğin gibi bir yer.
Kendilerini iyi tanıyıp analiz etsinler ve neyi istediklerini neyi sevdiklerine tam manasıyla karar verdikten sonra kendi fiziksel ve ruhsal durumlarına göre bir çalışma sistemi oluştursunlar.-Gökhan S, Mezun, Kocaeli
Gökhan merhaba. Biraz kendinden bahseder misin?
Merhaba, ben Gökhan S. 17 Ağustos 1990 Kocaeli doğumluyum ve Kocaeli’nde yaşıyorum. 2007 ‘de Tüpraş Ç.P.L bilgisayar yazılım bölümünden mezun oldum. Öğrenim hayatımı bu tarihte noktaladığımı düşündüm. Bu dünyada hepimizin bir rolü olmalı ve değer katabileceğimiz bir şeyler yaratmalıyız.Sonrasında kitap okumaya başladım. Hızlı bir şekilde okuduğum her kitabın hepsini bitirmeden sadece o kitapta asıl anlatılmak istenen ne gibi, hayatta vakit kısıtlı olduğundan bir şeyler öğrenmeye süratli olarak giriştim ve bakış açım değişti benim için bir milat oldu. Size tavsiyem kütüphaneye gittiğinizde beğendiğiniz bir konunun rafındaki bütün kitapları ilk, orta ve sondan 20 sayfalarını okumaya çalışın işinize gerçekten yarayacak. Okumak her şeyi iyice öğrenmek değil, zira öğrenemeyiz de mümkün değil, fakat bu şekilde yaparak bilmediklerimizi fark edebiliriz. Bu şokları yaşadığım zamanlarda aşırı şekilde boşluğa düştüm ve kendime şu soruyu sordum ben ne yapmalıyım ne yapabilirim ne istiyorum? İlk önce ne yapmam gerektiğini seçtim. O da şu an ki hedefim Odtü. matematik fakültesinde okuyabilmek.
inekle’ yi ne kadar süre kullandın?
14.02.17 tarihinden beri kullanıyorum.
Neden inekle’ yi tercih ettin? Seni çeken ne oldu?
Yapamadığım sorular ve anlayamadığım şeyler için yardıma ihtiyacım vardı. Bu nedenle böyle bir platformu bulmam isabet oldu.
Dershaneye gidiyor musun ya da özel ders alıyor musun?
Hayır, bunlara imkanım olmadığı için buradayım.
Hedeflerin ve hayallerin neler?
İlk hedefim dünyaya yararlı bir insan olmak. Bunlar içinde ilk iş olarak iyi bir insan olmaya çalışmak. İkinci işim ise matematikte ilerleyebildiğim kadar ilerlemek istiyorum. Sansasyonel bir şey yaratamasam da iyi bir matematikçi olup insanlık için faydalı işler yapmak istiyorum.
inekle’ nin hayallerini gerçekleştirmede sana nasıl yardımcı olduğunu düşünüyorsun?
İnekle’de gerçekten bu işi hakkıyla yapabilen insanlar var. Sadece belirli konularda değil ruhsal ve motivasyon olarakta yardımcı oluyorlar. Bu da şunu gösteriyor amaç sadece belirli şeyler göstermek değil, önemli olan bir şeyi tam manasıyla yapabilmek.
TYT-YKS’ye nasıl hazırlanıyorsun? Senin gibi sınava hazırlanan öğrencilere herhangi bir tavsiyen var mı?
inekle’deki bir öğretmenimizden eğitim danışmanlığı konusunda yardım aldım. Bu yardımda bir ders çalışma programı yarattık. Böylelikle ekstrem durumlar haricinde günümün 14 saatini çalışarak geçiriyorum. Benim diğer öğrencilere tavsiyem şu olabilir. Kendilerini iyi tanıyıp analiz etsinler ve neyi istediklerini ve neyi sevdiklerine tam manasıyla karar verdikten sonra kendi fiziksel ve ruhsal durumlarına göre bir çalışma sistemi oluştursunlar.
Sence inekle’ nin faydaları neler? Bu dönemde ne gibi kolaylıklar sağladı inekle?
Birebir çalışma imkanı tek kelime ile muazzam. Bana kalırsa bu devirde dershaneye gitmek aşırı bir şekilde zaman ve para kaybı.(Tabi en önemlisi zaman 🙂 )Bu nedenle insan kendi başına öğrenmeyi öğrenebilmeli ve bu süreçte küçük nüanslara ihtiyaç duyduğunda inekle’ye gelmeli.
inekle’yi bir kelime/kelime grubu  ile anlatmanı istesek ne söylerdin?
inekle olmuş bitmiş ve görevi belli olan bir şey aslında, sadece bunun üzerine konuşmanın hata olacağını düşünüyorum. Çünkü, bu işin bir de perde arkası var. Ve o perdenin arkasındaki insansa Tarık Bey. Ben onun için kullanabilecek kelime bulamıyorum. Zira en güzel kelimeler onun fikirlerini ve ideallerini küçümser şekilde çamurlaştırır. Bu ülkede bu müstesna fikri yaratabilen bir insan benim için çok güzide bir insandır. Bundan dolayı hala ümit var demektir bazı şeyler için ne kadar karamsar olsak da.
Son olarak eklemek istediğin bir şey var mı?
Tarık Bey’e çok teşekkür ediyorum. Bir dünya vatandaşı olarak, insan olmaya çalışan biri olarak onun önünde saygı ile eğiliyorum ve çalışmalarının devamını diliyorum.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir