1 3000 300 120 30 https://blog.inekle.com 720 1
site-mobile-logo
site-logo

Eğitim Hayatında Özgüven Gerekli mi?

Özgüven nedir ve eğitim hayatı için gerçekten gerekli bir şey midir? Özgüven, bir kişinin yapabilecekleri konusunda kendisine olan güvenidir. Fakat, özgüvenin temelsiz olması bambaşka bir şeydir. Yani, 200 ile gidebilen bir arabaya 300 km/s hız yaptırmaya çalışırsanız, sadece arabanın motoruna […]

Özgüven nedir ve eğitim hayatı için gerçekten gerekli bir şey midir?

Özgüven, bir kişinin yapabilecekleri konusunda kendisine olan güvenidir. Fakat, özgüvenin temelsiz olması bambaşka bir şeydir. Yani, 200 ile gidebilen bir arabaya 300 km/s hız yaptırmaya çalışırsanız, sadece arabanın motoruna zarar vermiş olursunuz.

Haliyle, yapabilecekleri konusunda kendine fazladan, gereksiz bir güveni olması insanın iş hayatında ya da aşk hayatında faydası olur mu bilemem ama eğitim hayatında herhangi bir faydası olmaz.

Yani, bir öğrencinin sınav sonuç belgesinde “Netleri düşük ama kendine güveni gerçekten çok fazla, bu çocuğu şu üniversiteye alın” diye bir yazı yazmayacağına göre, eğer eğitim hayatınızı etkileyecek düzeyde, netlerinizi etkileyecek düzeyde düşük bir özgüvene sahip değilseniz bir problem teşkil etmeyecektir. 

blog-banner

inekle ekibi

inekle ekibi, inekle'nin kurucularından oluşmaktadır.

Önceki Yazı
Daha Hızlı Öğren...
Sonraki Yazı
1 Yorum
  • 19/01/2015 22:37
    Hale

    Sevgili İnekle Ekibi,basarı da arkadasların etkisini degerlendirir misiniz? Simdiden cooooooooooook tesekkurler:-):-):-):-)

    Cevapla