Günde Kaç Test Çözmeliyim?

Sınav öncesi klasik uyarılardan biri de; “Sınava 1-2 gün kala çalışma bırakılmalıdır” şeklindedir. Ancak, bunun sadece bir görüşten ibaret olduğunu unutmayın.

Bizce eğitim bu şekilde şablonize edilmemelidir. Eğer bir öğrencinin kısa dönem hafızası zayıfsa ve sınav sabahı bile bazı önemli konulara göz gezdirmek istiyorsa ve bu sayede sınava daha rahat girecekse buna engel olmak onu sadece paniğe itecektir.
İçiniz rahat edene kadar çalışabilirsiniz, çalışmalısınız. Hatta sınav sabahı Matematikteki prizma, koni, silindir gibi formüllere bakabilirsiniz!
34 thoughts on “Günde Kaç Test Çözmeliyim?”
  1. Kübra merhaba, bu konuda kesin olarak sayı vermek yanlış olacaktır. Öğrencinin yapısı ve hedefleri bu sayıyı saptamakta önemli etmenler. Ancak, yine de genel konuşmak gerekirse bir öğrenci herhangi bir konudan minimum 200 soruyu çözdüğünde 175 tanesini doğru cevaplayamıyorsa konu tam olarak kavranmamış demektir. Çözemediğin sorularda ya da tam anlamadığın konularda inekle öğretmenlerinden her zaman yardım alabilirsin. İyi çalışmalar ve başarılar!

 1. Dershanemde en iyi sınıfın bir altındayım. Takdir ile geçtim. TEOG sınavından 13 yanlışım vardı. ikinci teog için bir çalışma yöntemi söyler misiniz? Günde kaç soru çözmeliyim. (Dershane sınavlarına girdiğimde 700 üzerinde 540-560 arası alıyorum,düşük)

  1. Biz bir program yayınladık. Bu programı uygulayabilirsin. Ancak, diyorsan ki ilk TEOG için yaptığım 13 yanlış beni hedefimden çok uzaklaştırdı hedefe yaklaşmam için neredeyse sınavı yanlışsız tamamlamalıyım, o zaman tavsiyem okuldan eve gelir gelmez calışmaya başlayıp, uyuyana kadar da calışman. Önümüzde kalan sürede her dersten günde minimum 80’er soru çözebilirsen, bu toplamda 7 binin üzerinde soru çözmek anlamına gelir ki bu da son derece tatminkar bir rakamdır.

 2. ben her gün 200 soru ya yaklaşık çözüyorum bundan sonra fen mat ing türk. derslerinden eşit olarak soru çözecem ve 175 tanesi doğru değilse konu tekrarı yapıcam tşk. inekler

 3. teog sınavına 18 gun kaldı samsun fen lısesını istıyorum net olarak gunde kaç soru çözmelıyım tekrar yapmalıyım ve nasıl

   1. pekı ama ben o soyledığınız seylerı algılayamıyorum ben hedef tahtası gıbı bır atış yapmak istıyorum onun için net rakamlar gerek

  1. az???? fazla bile 50 soru yeterlidir hatta bu zamana kadar 300 çözdüyseniz 50 bile fazla

  2. Ya hayır saçmalama. 300 çok iyi bee. benim bir arkadaşım fulledi -aslında kuzenim jgf- günde 240 çözüyordu işte her gün 2 deneme

 4. arkadaşlar günde 100 ü aşkın soru çözüyorum teog dan 20 yanlışım çıktı stres yüzünden kaçsoru çözmeliymm

  1. bence daha fazla moral gerektiren işler yap :okul gezileri,tatiller,zevkli haftasonu gezileri,arkadaşlarla bi kafede oturmakkk……..

 5. Merhaba.Ben İlayda. 5. sınıf öğrencisiyim. Seneye 6. sınıf olacağım ve TEOG sınavları başlayacak. Ben Fen Lisesi istiyorum. Yaz tatilinde 6. sınıfın konularını hafiften göz atmak istiyorum. Ailem daha çok erken olduğunu söylüyor.Sizce yazın günde kaç soru çözmeliyim?

  1. İlayda merhaba! Öncelikle eğer çalışmak istiyorsan bunda yanlış olan bir şey yok fakat, sınavlara hazırlanmak senin bulunduğun sınıf için gerçekten erken bir zaman. Ancak, Yaz boyunca bir öğrencinin kalem oynatmamasını ben her zaman yanlış bulmuşumdur. Bu sebepten günde 40 ile 80 arası soru çözmeni tavsiye ederim. Bu soruları ise 6. sınıftan değil bulunduğun sınıftan çözmelisin. Bunun için inekle.com’da öğretmenlerden yardım alabileceğini unutma. Sakın kendini strese sokma. Başarılar şimdiden.

 6. ben 7.sınıfa gidiyorum ve şimdiden heyecanlıyım doğrusu günlük 50 soru bile çözmüyorum ben.ister inanın ister inanmayın ben okul 1.siyim ve rehberlik hocası bana 7.sınıfı eksik tamamlama diyor sizce teog ve 7.sınıfın ne alakası var

  1. Okul birincisi olman olumlu bir durum. Ancak unutma okul birincisi olan binlerce öğrenci var ve girecegin TEOG’da sadece senin okulundaki öğrenciler olmayacak. Az çalışarak başarılı bir öğrenci olman zeki olduğunu gösterir ancak, yine unutma ki zeka insana çalışmadan sahip olmadığı bilgileri kazanma konusunda yardım etmez. 7. sınıf konuları birebir olarak TEOG konuları değildir. Ancak, basitçe söyleyecek olursak örneğin denklemler konusu 8. sınıfın, yani TEOG’un konusudur ve temeli 7. sınıftaki cebirsel ifadeler konusudur. Diğer bütün derslerde benzer şekilde konular vardır. Tabii ki tamamı değil ama bir kısmı gelecek sene için önemlidir. Kendine güvenmen güzel ve bunu tabii kaybetmemelisin ama her şeye rağmen düzenli olarak çalışmalısın.

 7. ben 7.sınıfım sizce günde kaç soru çözmeliyim söyler misiniz ve ben avukat olmak istiyorum teog için kaç soru?

  1. Yaz dönemi için her gün, her dersten 10ar soru bile çözmen iyi. Ama asıl tavsiyem, yazın Kasım TEOG’unun sorularını bitirmendir.

 8. ben ilayda 7.sınıfa gidiyorum yaz tatilinde teoga hazırlanmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

 9. merhaba inekle ekibi ben 7. sınıfa gidiyorum.seneye 8 im.Bu yazdan sekiz konularına hazırlığa başladım.fen dersinden baya iyi çalıştım ama bi sorun var matematikten konulara hazırlanamıyorum. şimdilik sadece fen ve türkçeye çalışabildim ama matematikte gerekiyo napmalıyım yani nerden başlamalıyım sizce ????????? hiç anlayamıyorum matematiği…..

  1. Simay merhaba, TEOG Matematik konusunda inekle.com’daki üniversitelilerden birebir ve canlı, online özel ders alabilirsin. inekle’ye üye olduktan sonra, hesabına dakika yükleyip istediğin öğretmen ile ders çalışmaya başlayabilirsin. Başarılar!

 10. mrb inekle ekibi . bn seneye sekiz olucam . matematiğimi hiç düzeltemiyorum.ortalamam her dönem maalesef 4 geliyo.. ama bn çok çalışıyorum. beş olmuyo nedense ? matematiğe nasıl çalışabilirim bi çözemedim gitti .. metodu tutturamıyorum . matematik le aram çok kötü inekle ekibi. matematik yazılılarından önce çok panik yapıyorum sınavda olmuyo çalışmama ramen .. yardımcı olun bu sene 5 istiyorum şu dersi ?????

  1. Sude merhaba, konu ile ilgili inekle blog’da yer alan yazılarımızı mutlaka takip et. Ancak, bunun dışında inekle.com’daki üniversitelilerden istediğinden birebir ve canlı, online yardım alabilirsin. Sorularını sorabilir ya da takıldığın konularda anlatım isteyebilirsin. Bu şekilde düzenli olarak çalışabilir ve matematik ile aranı düzeltebilirsin!

 11. inekle ekibi meraba ben seneye 8 e geçiyorum.şimdiden hazırlıklara başladım.fen dersine baya bi hazırlandığımı düşünüyorum türkçeyede öyle ancak bi sorun var.
  matematik dersine bi gram çalışamadım.çünkü gerçekten anlayamadım yanii çok zor geldi.matematikle aram zaten iyi değil .ortalamam hiç beş gemedei hep dört geldi maalesef.nasıl düzeltebilirim ortalamamamı ?? ve sekizin mat. konularına nasıl çalışmalıyım ??? lütfen bana dönün inekle ekibi.

  1. Simay merhaba, dönem dönem konuyla ilgili yazılarımız oluyor inekle blog’da. Bunları mutlaka takip etmelisin. Bunun dışında da inekle.com’daki üniversitelilerden yardım alabilirsin her zaman. İstediğin öğretmeni seçip birebir ve düzenli olarak çalışabilirsin. Konu anlatımı isteyebileceğin gibi sorularını da sorabilirsin. Birçok öğrenci gibi sen da faydasını göreceksindir. İyi çalışmalar!

 12. 40 dakikada kaç soru cozmem gerekir? 8.sinif ogrencisiyim kirk dakikada sadece 81 soru cozebildim ,kaç soru cozmem gerekiyor?

  1. Merhaba. Yeni sınav sisteminde her bölümden 20 soru sorulur ve bu 20 soru için 40 dakika verilir. 40 dakikada 81 soru çözüp en az 70-75 tanesini doğru yapabildiysen son derece hızlısın demektir.

 13. Merhaba inekle ekibi bu sene 8. sınıfım ve üstümüzde teog gibi bir baskı var.Ayrıca okulda 1.’yim ve bu yüzden öğretmenlerin de beklentisi hayli yüksek ve bu baskı beni bazen çok korkutuyor.Günde 400 soruya yakın çözdüğüm halde kendimi motive hissetmiyorum.Acaba 1. teog’a son bir ay kala adlı bir program oluşturabilir misiniz?Şimdiden teşekkkürler…

Leave a Comment