1 3000 300 120 30 https://blog.inekle.com 720 1
site-mobile-logo
site-logo

LYS’de Sıralama Ne Kadar Yükselir?

YGS derecemi LYS’de arttırabilir miyim? Bu sorunun cevabı matematiksel olarak “Evet” ama pratikte durum biraz daha farklı. Eğer hız konusunda sıkıntı yaşıyor, verilen bilgiyi yorumlamada problemler yaşıyorsanız, buna karşın ezberiniz kuvvetliyse LYS’deki sıralamanızı arttırmanız mümkündür. Birkaç öğrencinin 80 binincilikten 10 […]

YGS derecemi LYS’de arttırabilir miyim? Bu sorunun cevabı matematiksel olarak “Evet” ama pratikte durum biraz daha farklı.

Eğer hız konusunda sıkıntı yaşıyor, verilen bilgiyi yorumlamada problemler yaşıyorsanız, buna karşın ezberiniz kuvvetliyse LYS’deki sıralamanızı arttırmanız mümkündür. Birkaç öğrencinin 80 binincilikten 10 bininciliğe geçiş hikayelerini düşünerek hayallere kapılmamanızı öneriyorum size. Yükselmeyi makul bir seviyede beklemeniz doğrudur; %5 ile %10 arası bir seviye. Yani, 50 bininci olan bir öğrencinin artışının 5 bin ile 10 bin arasında olması muhtemel ve rastlanan bir durumdur. Bundan daha fazlası için YGS ile LYS arasındaki dönemi katbekat fazla çalışarak geçirmenizi şiddetle tavsiye ederim.

YGS’de 18 bininci olup, sıralamasını LYS’de 9 bine çekerek ODTÜ İnşaat Mühendisliği’ne giren bir öğrencim vardı. Ama onun karakteri zaten LYS’ye daha uygundu.

Peki, sizin karakteriniz hangisine daha yatkın?

Unutmayın, YGS bilgiyi yorumlama LYS ise bilgiye sahip olma ve bunu kullanabilme sınavıdır.

blog-banner

inekle ekibi

inekle ekibi, inekle'nin kurucularından oluşmaktadır.

Önceki Yazı
Bulduğun Her Boşlu...
Sonraki Yazı
TEOG Sınavına 2 Ha...
1 Yorum