Soru Sor, Cevap Al

Ders çalışırken ya da sınavlara hazırlanırken takıldığın soruları artık es geçmen ya da ertesi gün birine sormak için biriktirmen gerekmiyor! Sorularını sıcağı sıcağına sorabilir ve açıklamalı cevabını alabilirsin.

inekle.com‘da canlı ve bire bir online derslerin yanısıra artık, sorularını hazırlayıp sisteme giriş yapmış öğretmenlerin görebileceği soru havuzuna gönderebilirsin. Tek yapman gereken inekle’ye üye olup, dakika yükledikten sonra, bilgisayarından dosya aktarımı ile ya da bilgisayarının kamerası ile sorunun resmini çekerek sorularını hazırlamak ve havuza göndermek. Sonrasında top üniversitelilerde!

Her bir soru 2 dakika değerinde. (bu sorunun 2 dakikada çözüleceği anlamına gelmiyor ;)) Soruyu havuza gönderirken, cevabı aldığında düşülmek üzere bu dakika miktarı hesabında bloke edilir. Soru havuzuna gönderilen sorular inekle’ye giriş yapmış öğretmenler tarafından görüntülenebiliyor. Cevaplayabileceği soruyu üzerine alan öğretmen cevabı yine inekle.com‘da metin ya da resim olarak sana gönderiyor. Bir öğretmen aynı anda sadece bir soru üzerinde çalışabiliyor.

inekle.com’a üye değilsen üye olmak ve dakika yüklemek için tıkla. Üyeysen, sorularını hazırlamak için tıkla.

ÖNEMLİ: Soru-cevap modülü inekle.com içerisindedir. Lütfen sorularını buraya, blog’a yorum olarak yazma. Cevaplanmayacaktır.

blog-banner

65 thoughts on “Soru Sor, Cevap Al”
 1. 2 sayını toplamı 48 ,farkı ise 12 dir büyük sayı kaçtır ?

  1. İremnur merhaba, sorularını inekle’de öğretmenlere sorabilirsin. Üye olarak giriş yaptıktan sonra sorunu hazırlayıp havuza gönderebilir ya da canlı derste bire bir sorabilirsin. İyi çalışmalar!

   1. söyleyeni beli olmayan hüküm bildiren kısa özlü kapılmış söze ne denir

  1. Merhaba. Sorularını havuza gönderdikten sonra, bir öğretmen üzerine aldığında, öğretmenin her bir soru için 20 dakikası olur. Yani 2 soru gönderirsen, öğretmen soruyu üzerine aldıktan sonra -soruyu havuza geri bırakmadığı sürece- en fazla 40 dakikada cevabını gönderir. İyi çalışmalar.

 2. Merhaba ben lys sınav optiğine galiba bir çizik vardı onu silmeyi unuttum normal boş yerindeydi sizce bir problem olur mu

  1. Merhaba Canan. Şahsen anlattığın durumun bir problem çıkaracağını sanmıyoruz, ancak tavsiyemiz ÖSYM’yi araman ve durumu oraya anlatmandır. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra bir problem olursa çözümü daha zor olabilir. Bol şans!

  2. Merhaba canancım ben peri ben lys sınavına girdim bende optiğime yanlışlıkla bir çizik attım.Sınav heyecenından da silmeyi unuttum fakat bir sorun çıkmadı içini rahat tutabilirsin…

 3. ygs5 yani eşit puanım 300 okulpuanım 50 veya fazla gelebilir lys1 felaket kötüydü lys3 iyi olrsa PDRolur mu?

  1. Merhaba. Sınav sonucunu bekleyip görebilirsin, ancak daha öncede belirttiğimiz gibi LYS bir sıralama sınavıdır. O yıl diğer rakiplerinin ne yapacağı senin kaderini belirleyecek. Sıralamalarını ve istediğin bölümü yazarsan belki bir nebze daha tatmin edici cevap verebiliriz. Teşekkürler.

  1. Merhaba İlknur. Bu konuda sana verebileceğimiz bilgi yanıltıcı olabilir; çünkü bazen bir hafta içerisinde bile kural değişiklikleri yaşanabiliyor. Bu yüzden tavsiyemiz bulunduğun ilçenin Milli Eğitim Müdürlüğü’nü araman. Orada mutlaka sana yardımcı olacaklardır.

  1. Alara merhaba, inekle.com’daki üniversitelilerden birebir canlı yardım alabilirsin. Sorularını sorabilir, konu anlatımı isteyebilirsin.

  1. Arzu merhaba, havuza gönderdiğin sorular sisteme giriş yapmış öğretmenler tarafından incelenir ve isteyen öğretmen üzerine alır. Öğretmen üzerine aldıktan sonra her bir sorun için 20 dakikası olur. inekle’de bir soru öğretmen tarafından üzerine alındıktan sonra ortalama 8-10 dakika içerisinde cevaplanır. İyi çalışmalar!

  1. Hititler ilk yazılı antlaşmayı yapmışlar yani kadeş anlaşmasını yapmışlardır Cem MÖ 4241 Olaylarin hassas olarak tarihlenebildigi ilk yil. Bu, Misirlilarin takvimi yapmalariyla mümkün oldu. MÖ 3200 civari Mezopotamyali Sümerler yaziyi kullanan ve tekerlegin resmini çizen ilk halk oldu. MÖ 3000 civari Babilliler ilk toplama makinesi olan abaküsü icat etti. MÖ 1300 civari Suriyeliler kendi alfabelerini gelistirdi. MÖ 700 Lidya’da (bugünkü Türkiye’de) mallarin alim satimi için ilk kez para kullanildi. MÖ 287 Kaldiraç ve vida kullanarak pek çok degerli mekanik aygit icat eden Arkhimedes dogdu MÖ 10 civan Romali mimar Vitruvius bir vinç tasarladi. 999 Milattan sonra Bir kesis tarafindan mekanik saat icat edildi 1000 civari Çinliler havai fisek yapmak ve isaret göndermek için barut kullandi. 1045 civari Çin’de Pi Cheng portatif matbaa harflerini icat etti. 1280 Ilk gözlük Italya’da yapildi. 1450’ler Johannes Gutenberg’in baski makineleri kitap üretiminde çigir açti. Bunun sonucunda yeni icatlar hakkindaki bilgilerin yayilmasi hizlandi. 1452 Birçok makine icat eden sanatçi Leonardo da Vinci dogdu. 1569 Flaman haritaci Mercator, yeni bir harita yapma yöntemi gelistirdi. 1592 Galileo, cisimleri 30 kez büyüten bir teleskop yapti. 1614 Iskoçyali matematikçi John Napier logaritma cetvelini icat etti. 1642 Blaise Pascal, babasinin vergi hesaplarinda kullanmasi için bir toplama makinesi icat etti. 1643 Evangelista Torricelli, hava basincini ölçmek için simdi civali barometre denilen cihaz icat etti. 1656 Christian Huygens, Galileo’nun fikirlerine dayanan hassas bir sarkaçli saat tasarladi. 1665 Robert Hooke’un Küçük Ç’izimler adli kitabindaki çizimler, yeni mikroskoplarin gücünü gösteriyordu. 1668 Isaac Newton ilk aynali teleskopu yapti. 1698 Thomas Savery’nin yaptigi ilk buhar makinesi, su altinda kalan madenlerdeki suyu disari pompalamada kullanildi.

   UMARIM İŞİNE YARAR …. BAŞARILAR DİLERİM

   1. Teşekkür ederim neslihan sayende coğrafya sınava girmeden önce daha fazla bilgi vermen yardımcı oldu

  1. Zübeyde merhaba, önceden inekle.com üzerinde hazırladığın sorularını canlı derste birebir olarak sorabilirsin ya da havuza gönderebilirsin. Bir canlı ders ne kadar sürerse o kadar dakikan eksilir. Öğretmen tahta üzerinde yazarak ve sesli olarak (profilinde mikrofonunu açabileceğini belirtmişse) anlatım yapar. Soru havuzuna gönderdiğinde her bir soru için 2 dakikan eksilir. Sorular sisteme giriş yapmış öğretmenler tarafından görüntülenebilir ve isteyen öğretmen soruyu üzerine alır. Soruyu üzerine aldıktan sonra öğretmenin her bir soru için 20 dakikası olur. Öğretmen cevabı metin / resim olarak inekle üzerinden gönderir. Her öğretmenin son cevapladığı soruyu profilinde görebilirsin. İyi çalışmalar dileriz!

  1. Merhaba! Üye olurken sol taraftaki formu doldurarak ya da üye olduktan sonra ayarlar sayfasından hediye 10 dakikanı yükleyebilirsin. İyi çalışmalar dileriz.

 4. Hititler ilk yazılı antlaşmayı yapmışlar yani kadeş anlaşmasını yapmışlardır Cem MÖ 4241 Olaylarin hassas olarak tarihlenebildigi ilk yil. Bu, Misirlilarin takvimi yapmalariyla mümkün oldu. MÖ 3200 civari Mezopotamyali Sümerler yaziyi kullanan ve tekerlegin resmini çizen ilk halk oldu. MÖ 3000 civari Babilliler ilk toplama makinesi olan abaküsü icat etti. MÖ 1300 civari Suriyeliler kendi alfabelerini gelistirdi. MÖ 700 Lidya’da (bugünkü Türkiye’de) mallarin alim satimi için ilk kez para kullanildi. MÖ 287 Kaldiraç ve vida kullanarak pek çok degerli mekanik aygit icat eden Arkhimedes dogdu MÖ 10 civan Romali mimar Vitruvius bir vinç tasarladi. 999 Milattan sonra Bir kesis tarafindan mekanik saat icat edildi 1000 civari Çinliler havai fisek yapmak ve isaret göndermek için barut kullandi. 1045 civari Çin’de Pi Cheng portatif matbaa harflerini icat etti. 1280 Ilk gözlük Italya’da yapildi. 1450’ler Johannes Gutenberg’in baski makineleri kitap üretiminde çigir açti. Bunun sonucunda yeni icatlar hakkindaki bilgilerin yayilmasi hizlandi. 1452 Birçok makine icat eden sanatçi Leonardo da Vinci dogdu. 1569 Flaman haritaci Mercator, yeni bir harita yapma yöntemi gelistirdi. 1592 Galileo, cisimleri 30 kez büyüten bir teleskop yapti. 1614 Iskoçyali matematikçi John Napier logaritma cetvelini icat etti. 1642 Blaise Pascal, babasinin vergi hesaplarinda kullanmasi için bir toplama makinesi icat etti. 1643 Evangelista Torricelli, hava basincini ölçmek için simdi civali barometre denilen cihaz icat etti. 1656 Christian Huygens, Galileo’nun fikirlerine dayanan hassas bir sarkaçli saat tasarladi. 1665 Robert Hooke’un Küçük Ç’izimler adli kitabindaki çizimler, yeni mikroskoplarin gücünü gösteriyordu. 1668 Isaac Newton ilk aynali teleskopu yapti. 1698 Thomas Savery’nin yaptigi ilk buhar makinesi, su altinda kalan madenlerdeki suyu disari pompalamada kullanildi.
  UMARIM İŞİNE YARAR …. BAŞARILAR DİLERİM

 5. Ben 2017 lys’de mühendislik puan türünde 760.oldum.Aynı zamanda fizik olimpiyatlarına hazırlandım.Matematik,fizik, geometri derslerim iyidir.Ben de bu sitede soru çözebilir miyim

  1. Merhaba, sitemize girip hemen üye olabilir ve öğretmenlerimize soru sorabilirsin. Üye olan herkese 10 dakika hediye. Hediye dakikalarınla ister soru havuzuna 5 adet sor at ya da canlı derste sor. Hemen üye olmak için tıkla!

Leave a Comment