TEOG Sınavına 2 Hafta Kala Neler Yapmalı?

26-27 Kasım tarihlerinde yapılacak olan 1. TEOG sınavı yaklaşırken hem kısa kısa bazı tavsiyeler vereceğim hem de hazırladığım 15 günlük yoğunlaştırılmış bir çalışma programını paylaşacağım.

TAVSİYELER
1- Öncelikle, gireceğiniz sınav sadece 2 aylık bir kapsama sahip olduğundan içeriklerde biraz daha detaya inme ihtimalleri var. Bu yüzden konu içeriklerinde hassas noktaları kaçırmayın. 
2- Geçen sene soruların yapılabilirliği yüksek olduğundan bu sene biraz daha ayırt edici soruların gelme olasılığına karşı hazırlıklı olun. 
3- Sınava yaklaşırken özellikle sosyal medya ve bilgisayar oyunları gibi kısa dönem hafızayı etkileyen durumlardan kaçının. Unutmayın, bir bilgisayar oyununu kapatsanız dahi oyun bir süre daha zihninizi işgal etmeye devam eder.
4- En zayıf olduğunuz dersten şimdiye kadar kaçmışsanız bile artık üzerine gitmeye başlayın. Unutmayın, eğer bu sınav 6 ayaklı bir masa ise bütün ayakların sağlam olması gerekli.
5- Hep yaptığım uyarıyı yine yapıyorum beslenme bütün vucudunuzu etkiler bu yüzden hazır gıdalardan uzak durun. 
ÖRNEK PROGRAM
1. HAFTA
Her gün her dersten 40 soru çözün. Fakat, Pazartesi üslü sayılar çözdüyseniz Salı günü histogram Çarşamba köklü sayılar şeklinde ilerleyin. Asla, iki gün üst üste aynı konunun sorularını çözmeyin.
2. HAFTA
Birinci haftanın programını aynen uygularken, ek olarak her gün iki dersten deneme sınavı çözün. Mesela programı uyguladınız bitti. İlk gün türkçe ve matematik denemesi, ertesi gün din ve fen bilgisi denemesi diğer gün ise inklap tarihi ve ingilizce denemesi çözün. 4. gün tekrar türkçe ve matematiğe geri dönün.
Bu programla 14 günün ilk bölümünde 1680 soru ikinci bölümde ise 1800’ün üzerinde soru çözmüş olacaksınız. Yani sınava 15 gün kala başladığınız bu program size 3500 civarı soru artısı sağlayacaktır. 
Soru çözümlerinin yanısıra, konu eksiklerinizi mutlaka giderin. Özellikle fenin biyoloji kısmını (kalıtım, adaptasyon, mutasyon vs.) ve inklabın tamamını tekrar tekrar okuyun. Anlamadığınız konularda ya da çözemediğiniz sorularda inekle.com’daki üniversitelilerden birebir ve online özel ders alabileceğinizi unutmayın! Üye olmak için tıkla.
Hepinize başarılar diliyorum!
Emre Solmaz – inekle Eğitim Danışmanı

blog-banner

1. TEOG ile ilgili videolarımızı izlediniz mi?

13 thoughts on “TEOG Sınavına 2 Hafta Kala Neler Yapmalı?”
 1. teoga hiç çalışmadım ben yaparım falan dedim ama durum vahim ailemde iyi yerlere gideceğimi düşünüyor ama ben denemelerden falan kötü alıyorum 2 hafta kaldı neler yapabilirim lütfen yardım edin !!!! 🙁

  1. Dostum Tek Gereken Dersleri iyi dinlemek ve günde en az 15dk ders calıs bi tekrar et her derse 15dk ama ayrıca azıcık test cöz bu sayede en azından 410 üstü fln alabilirsin
   ama yok az gelir diosan günde 200soru cözmeye basla ben suan 150soru cozuyom günlük yeni basladim calısmayada normalde zekiyimdir calısmadan denemelerden 700üzerinden 650 fln rahat alıom

 2. Gerçekten çok teşekkür ederim bu son günlerde baya bir stres olmuştum fakat videoları izledikten sonra bu stresim geçti gerçekten harika bir site 🙂

 3. İyi günler! Ben İrem.

  Malesef birebir özel derslerinizden yararlanamıyorum fakat verdiğiniz tavsiyelere kesinlikle uyuyorum.Tavsiyleriniz çok işe yarıyor, yazılı notlarım yüksek.Okul denemesinde ilk 3’e girdim.Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

 4. Merhaba,çok güzel bir yazı teşekkürler… bir şey sormak istiyorum.
  Ben yazın dahil teoga çok iyi çalıştım.Son zamanlarda dahil bu yıl girdiğim tüm denemelerde puanım 670-690 arası oynuyor kendime güveniyorum ama inkılap tarihi ve din kültürü dersinden tersköşe sorular çıkar diye de korkuyorum ne yapmalıyım?

 5. merhaba ben teog sınavı öğrencisiyim ingilizcem hiç iyi değil soru çözemiyorum neredeyse bana bu konuda ne önerirsiniz lütfen yorumunuzu bekliyorum
  🙂

 6. Çok teşekkürler sizin sayenizde 1.TEOG dan yüksek aldım inşallah 2.de böyle geçer çok saglun iyiki bu siteyi acmissiniz .teşekkürler.

Leave a Comment