TEOG Sınavına Bir Hafta Kala Neler Yapmalı?

TEOG sınavına bir hafta kala öğrencilerin özellikle dikkat etmesini tavsiye edeceğim bazı noktalar var. Öncelikle her sınav öncesi verdiğim genel tavsiyelerle başlamak isterim.
1)Beslenme düzenine dikkat etmelisiniz ve kan şekerinizi düzensiz hale getirecek aşırı şekerli ürünlerden uzak durmalısınız. Bunun dışında B vitamini almanızı ve tabii eğer hap kullanmak istemezseniz B vitamini yönünden zengin gıdalara yönelmenizi tavsiye ederim. Zihin açar diye bol bol yedirilen bal ve pekmez türevi gıdaları ise az miktarda tüketmenizi öneririm.
2)Uyku düzeni diğer bir önem verilmesi gereken bölümdür. Sizin yaşlarınızda akşam 11 ile gece 3 arasındaki o 4 saat uyku anlamında çok kıymetlidir. Bu nedenle; en geç 12 gibi uyuyup bu sürenin üç saatini uykuda geçirmenizi öneririm. Ancak stresten uyuyamıyorsanız asla kendinizi zorlamayın.
3)Geçmiş yılların soruları sizler için önemli ve tek referanstır. O nedenle bu soruları mutlaka çözmelisiniz.
Bu üç önemli noktadan sonra 1 haftada neler yapabilirim konusuna gelirsek, unutmayın bu sürede bir mucize yaratamasak bile anlamlı bir artış yakalayabiliriz.

Bunun için günde minimum 300 soru çözmeli ve her gün her derse el sürmelisiniz. Bu noktada inekle.com’daki üniversitelilerden yardım alabileceğinizi, konu anlatımı ya da soru çözümü için isteyebileceğinizi unutmayın! Bu sayede zaman kaybetmeden takıldığınız birçok sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

TEOG SOSYAL

Öncelikle; her gün inkılap tarihi ve din kültürü okuması yapmanızı öneririm. İnkılap tarihinde ya istiklal ya ölümden başlayıp vaktiniz kalırsa eski konulara dönmemizi öneririm.

TEOG MATEMATİK
Matematikte bu kalan bir haftada ara sıra testler çözmek dışında, üslü sayılar, fraktalkar gibi konularda vakit kaybetmeyin. Çünkü, bu konularda soru sorulsa bile eski konular olduklarından ağırlık onlarda değil, üçgenler, trigonometri eğim gibi konularda olacaktır. Özellikle trigonometriden bir formül kağıdı son haftada baya işinize yarayacaktır. Eşlik ve benzerlik ise çok soru bazlı bir konu olduğundan bol soru çözmenizi öneririm.
TEOG FEN
Fen dersi için ise hem çok kolay bir konu olması, hem de yeni konu olmasından dolayı ses konusunun üzerinde durmanızı ve oradan gelecek soruları garantilemenizi öneririm.
TEOG TÜRKÇE
Türkçe için ise her zaman belirttiğim gibi sözcükte, cümlede ve paragrafta anlam çok önemlidir. Bunun yanında cümlenin öğeleri ve fiilde çatı üzetinde durmanız gereken konulardır.
Herkese başarılar!
Emre Solmaz – inekle.com Eğitim Danışmanı
25 thoughts on “TEOG Sınavına Bir Hafta Kala Neler Yapmalı?”
 1. yalnız fende son konu canlılar ve enerji ilişkileri. Ses konusu zaten kolay ama ağırlık hal ve ısıyla canlılar ve enerji ilişkilerinden olur ki o konuları yeni işlediğimizden coğu kişi yapamıyor onlara öncelik tanır,yoğunlaşırsanız daha iyi olabilir,tüm arkadaşlarıma başarılar

  1. Özge merhaba, eksik olduğun konular varsa onlara bakabilirsin. Özellikle önemli olduğu belirtilen konulara bir bak, eğer hakimsen mutlaka soru çöz ve çözemediklerini es geçme. Öğrenerek ilerle. Konulara da bu şekilde daha hakim olursun. inekle öğretmenlerinden yardım alabileceğini unutma. Başarılar!

 2. merhaba,ben aslında 7.sınıf öğrencisiyim.Fakat 7 bitti gibi.Önümümde yaz tatiline 2 hafta var.Benim 6.sınıftaki not ortalamam 95,5234,bu dönemde 96,3630 gelmesi muhtemel.8.sınıf için bu yaz tatilimi verimli geçirmek istiyorum .Artı olarak sizce ne yapabilirim?

  1. Merhaba İkra Cemre. 7.sınıf öğrencileri için özel TEOG yaz programını yakında paylaşacağız. inekle blog’u takipe devam et 🙂

 3. merhaba seneye ben de TEOG a gireceğim rica etsem 7. siniflar icin teoga hazirlik la ilgili bir program hazirlayabilir misiniz ?

  1. Merhaba Melisa. 7.sınıfların TEOG için hazırlanmalarına özel bir yaz programı yakında yayınlanacak. inekle blog’u lütfen takip et! 🙂

 4. Arkadaşlar Teog 1 e nasıl hazırlanabilirim hangi konular çıkar = inekle sende yardım et lütfen 🙂

 5. Merhaba inekle. com ekibi .
  Bu sene 8. sınıfa başlayacağım.Önümde zorlu bir senenin olduğunun farkındayım. 4. sınıftan beri sadece 84.85 le bir defa teşekkür aldım.
  Bu sene için sizden yardımcı kitap önerileri istiyorum .
  Şimdiden teşekkürler 🙂

 6. merhaba benim teog sınavıma 7 gün kaldı ve çok eksik konularım var ne yapabilirim bana yardımcı olur musunuz lütfen 🙁

 7. Merhaba Teoga 1 haftadan az kaldfı sizce ne yapmalıyım türkçe , di,n, ingilizcede birazcık takılıyorum sizce ne yapmalıyım

  1. Ecrin merhaba, inekle.com’daki üniversitelilerden birebir yardım alabilirsin! Takıldığın konularda ve çözemediğin sorularda sana yardımcı olabilirler. Başarılar!

 8. bu geçen senenin konularımı çünkü bizim hocalarımızın söylediğine göre bu konuların çoğu yok
  not:lütfen acil cevaplar mısınız ?

 9. Teoga 1e son 5 gün kaldi ve 650yi geçmek istiyorum bu beş gün içinde ne yapmaliyim ki hedefime ulasiyim lufen yardim edin

 10. teoga dötrt günüm kaldı inkılap tan çok eksiğim var nasıl giderebilirim ?

  1. Merhaba, TEOG inkılap tarihi eksiklerin için inekle.com’daki üniversitelilerden birebir yardım alabilirsin. Başarılar!

 11. TEOG Sınavına 3-4 gün kaldı.Sizce tüm derslerden sizce genel tekrar yapmalı mıyım,yoksa tüm derslerin her konusundan test mi çözmeliyim..?

  1. Buse merhaba, her ikisini de yapmalısın. Ancak, tek tek konu testi yerine, deneme sınavlarına yönelebilirsin. Başarılar!

Leave a Comment