Yepyeni Bir Ders Deneyimi

logolar
inekle öğrencilerine güzel haberlerimiz var!

inekle.com yeni güncellemesi ile beraber bir ilke imza atarak, Türkiye’de %100 HTML5 teknolojileri üzerine kurulu sanal sınıfa sahip ilk ve tek eğitim platformu oldu! Yeni sesli iletişim modülümüz WebRTC teknolojisini destekliyor. Böylece Google Chrome tarayıcılarda Adobe Flash tarzı bir eklentiye gerek kalmadan iletişim sağlanabiliyor. Yani, bu sayede Android tabletlerde de artık, Chrome’dan girerek, birebir ve canlı online özel ders alınabiliyor! 

Bu gelişme ile beraber, sizin de fark edeceğiniz gibi canlı derste ses kalitesi çok daha iyi. Gecikme ve eko problemleri ise ortadan kalktı. Yakında derslerde tahtaya ve chat bölümüne yazılanlara ek olarak, hep istediğiniz gibi konuşulanlar da kaydedilip, arşivlenecek. Yani, işlediğiniz derslere geri dönüp tekrar yaptığınızda sesli olarak da dinleyebileceksiniz.

Bu gelişimi gerçekleştirmemizde bize yardımcı olan, Amerika’daki yeni teknoloji partnerimiz Twilio’ya bizim gibi kar amacı gütmeyen kurumlara sunduğu destekten ötürü teşekkür ederiz!

Bu yeni gelişme ile beraber derse girdiğinizde kendi sesinizi açmak istemeseniz dahi, öğretmenin sesini duymak için sınıfa girdiğinizde göreceğiniz “Sesli Görüşmeyi Başlat” tuşuna tıklamanız gerekir. Sesli görüşme bağlantısı anında sağlanır ve dilerseniz “Mikrofonu Kapat” tuşu ile kendi sesinizi kapatabilirsiniz. Kendi sesinizi açmasanız bile, sesli iletişime katılarak öğretmenin sesini duyabilmek için mikrofonuzun olması gerekir.

Herhangi bir soru ya da yorumunuz olursa her zamanki gibi bize yazabilirsiniz.

Herkese iyi çalışmalar!

3 thoughts on “Yepyeni Bir Ders Deneyimi”
  1. Uzun zamandır bu siteye üyeyim, sürekli gelişmesi ve büyümesi beni mutlu ediyor. Sistemlerinizi sürekli geliştirip yararımıza işler yaptığınız için çok teşekkür ederim. Hem kendi adıma hem de diğer öğrenciler adına.

  2. Bu gerçekten çok çok iyi bir yenilik. Yani okurken mutlu oldum ve çok hoşnut kaldım. Size inekle öğrencisi olarak gönülden kutluyorum :))

  3. Muazzam site , muazzam öğretmenler ve benim artık gösterdiğim muazzam başarı daha ne isteyebilirmki …

Leave a Comment