Dershane ve özel ders belirli zaman aralıklarında işinizi görür ama inekle 24 saat.

Sahin

“Benim şu ana kadar gördüğüm inekle’deki en güzel olaylardan birisi ; o tahtanın sağ kösesindeki vaktin nasıl geçtiğini bir türlü anlayamam. Çünkü, okulda 40 dakikayı bitirmek için can atarken, burada 1 saatleri, 1 buçuk saatleri su gibi yiyip bitiriyoruz :)”

Şahin, 11. sınıf, Çorum

inekle’yi ne zamandır kullanıyorsun?
inekle’yi yaklaşık 6-7 aydır kullanıyorum . Ancak, daha önceden haberim olsaydı yazın da kullanmayı çok isterdim.
inekle’yi ne amaçla / nasıl kullanıyorsun?

inekle’yi kullanma amacım bence bu sitedeki çoğu kişiden farklıdır 🙂

Çünkü, inekle benim için sadece bir ders alma veya soru çözdürme yeri değil. Evet, doğru yeri geldiğinde sorumu çözdürüyorum, yeri geldiğinde konumu anlatıyor hocalarım. Ancak, benim inekle’deki amacım güzel sohbetler, güzel motiveler ve daha fazlası benim hocalarımla geçirdigim vakitlerde saklı.
Belli bir öğretmen ile mi çalışıyorsun, yoksa kim çevrimiçi ise ondan mı yardım alıyorsun?
Belirli öğretmenim yok, belirli öğretmenlerim var. Birkaç tane hocamla cidden çok samimi, çok içten ders işliyoruz. Onlardan vazgeçemiyorum ki diğer hocalarım alınmasınlar 🙂
Ama, çoğu zaman da acil sorularımda, genel toplu soracağım sorularda yeni hocalarla, yeni kişilerle tanışmayı, ders almayı da seviyorum.
inekle senin için neden cazip, neden tercih ettin?

inekle’nin benim için cazip olan yanı, samimi içten bir ortam olmasından ve hocalarımızın normal bir milli eğitim hocası veya başka hocalar gibi sert, dosdoğru ders anlayışının dışında, insanın derdini anlayan, derdini paylaşan kişiler olmasından kaynaklanıyor.

Benim şu ana kadar gördüğüm inekle’deki en güzel olaylardan birisi ; o tahtanın sağ kösesindeki vaktin nasıl geçtiğini bir türlü anlayamam. Çünkü, okulda 40 dakikayı bitirmek için can atarken, burada 1 saatleri, 1 buçuk saatleri su gibi yiyip bitiriyoruz 🙂

Dershaneye gidiyor musun ya da özel ders alıyor musun?

Dershaneye gidiyorum ama özel ders almıyorum.

inekle’nin ne gibi faydalarını gördün?
inekle’nin faydaları say say bitmez, emin olun. Baş faydasını benim üzerimden örnek vereyim. Ben şu an 18 yaşıma gireceğim ve şunu söyleyebilirim ki bundan önceki 17 senemi matematikten nefret ederek yaşadım. Hatta benim okulda meşhur bir lafım vardır “Ben Karekök Sevmiyim” 🙂 Bu lafı her karekök sorusu gördüğümde söylerdim. inekle hayatıma girdi gireli ki özel isim de vermek istemem ancak cidden emekleri inkar edilemez iki tane hocam var ki, iki ablamı da bütüm kalbimle severim. Onlar Esma ve Havva hocalarım.
Onlar sayesinde kötü derslerim düzeldi, özellikle matematiğin bir aşığı oldum. Şu anda YGS matematik olarak 6. kitabımı çözüyorum ki seneye YGS’de matematikte rakiplerime şans tanımıyorum 🙂
inekle’nin avantajları / farkları neler?

inekle’nin en büyük avantajı günün neredeyse çoğu vaktinde hoca bulma imkanıdır. Normalde şu an bir özel hocaya gitseniz size dediği şudur; “Haftanın iki günü gelirim, dersimi anlatırım, fotokopimi veririm, sorun olursa çözeriz”.  Budur ve bu da haftanın örneği, sadece Cumartesi günüdür ve saat 4 ile 5 arasıdır. Bunun dışında bir hafta boyunca elinizdeki soruyla hocayı bekler durursunuz.

inekle’de “keşke olsaydı” dediğin bir şey var mı?
inekle’de keşke olsa dediğim şu an birşey yok gibi. Çünkü, inekle’nin şu son güncellemesinden önce emin olun bu yapılan güncellemeyi ben söyleyeccektim ki inekle ekibi benden hızlı davrandı 🙂
Ancak, benim bir isteğim olacak. inekle’nin her sene bir gün bir kahvaltısı veya bir toplantısı, yemeği olsa. İstanbul merkezli, katılabilen öğrenciler ve öğretmenler birlikte olsalar. Çünkü, insanlar evet saatlerce ders yapıyorlar ancak gerçek hayatta konuşmak, tanışmak bambaşka bir şey.
Üniversite için bir hedefin var mı?
Üniverste için bir hedefim var; Boğaziçi Uluslararası Ticaret.
Sence “ineklemek” ne demek?
ineklemek demek deyince benim aklıma “zamanında inekle ki ileride o sürünün çobanı olma şansını yakala” manası geliyor. Bilmem, haksız mıyım?
Diğer öğrencilere inekle ile ilgili bir mesajın var mı?

Benim onlara diyeceğim, böyle bir nimeti ellerinden kaçırmamaları. inekle ile güzelce çalışan, öğretmeninin programına uyan öğrenci, her türlü hedefine ulaşır ve kendindeki gelişimleri fark eder, her yönden.

Online eğitimin bire bir özel ders veya dershaneden farkı var mı sence? Bu bir avantaj mı, dezavantaj mı?
Bence çok çok farklı bir sistem online eğitim. Dershane ve özel ders yukarıdaki soruda anlattığım gibi günün veya haftanın sadece belirli zaman aralıklarında işinizi görür ama online eğitim 24 saat.
One thought on “Dershane ve özel ders belirli zaman aralıklarında işinizi görür ama inekle 24 saat.”
Leave a Comment