TEOG İngilizce

TEOG İngilizce ile ilgili ne yapmak gerekiyor?

Öncelikle, bir algı yanlışını düzeltelim: Anadolu Lisesi’ne girmek istiyorsanız eğer TEOG’un sonrasında, lise için o zaman 6 tane dersin altısı da sizin için önemli. Bazılarının daha önemli oluyor olması, kat sayı yüksekliğinden dolayı, İngilizce gibi derslerin önemsiz olduğunu göstermez. Sonuçta yüksek yerleri hedefleyen öğrenciler için her bir soru, her bir puan önemli.

Şimdi bu durumda ne yapabilirsiniz? TEOG’daki İngilizce netlerinizi nasıl maksimuma çıkarabilirsiniz?

İmgilizceni iyise hiç bir problem yok. Yani, iyi bir okulda, iyi bir eğitimle yüksek bir İngilizce seviyesine sahip olduysanız zaten netleriniz iyi çıkacaktır.

Ama iyi bir İngilizceniz yoksa, hatta ben İngilizce’yi doğru düzgün bilmiyorum diye düşünüyorsanız, bu noktada tabii ki 2-3 ay içerisinde hatta 4-5 ay içerisinde koca bir dili, bir yandan diğer derslere çalışırken öğrenmeniz çok zor.

Peki, ne yapmalısınız? Öncelikle, vocabulary dediğimiz yani kelime bilgisi dediğimiz bölgeye çok iyi eğilmeniz gerekiyor. Her chapter’ın yani her konunun İngilizce kelimelerini belli kağıtlara yazın ya da kartlara da yazabilirsiniz arkalı önlü olarak, ezberlemek için. Bu kelimeleri ezberleyin.

Ondan sonra cümle kalıplarını bilmiyorsanız dahi ya da gramere yeteri kadar hakim değilseniz dahi, o kelimelerden ve cümlenin gelişinden hem resim sorularını hem de diğer soruları kolaylıkla çözebilirsiniz.

blog-banner

2 thoughts on “TEOG İngilizce”
  1. teogla ilgili daha çok paylaşım yapar mısnız çok yardımcı oluyor

  2. gerçekten cok yardımcı teog ile ilgili sıkıntılarımı ve korkularımı yendim cok teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı

Leave a Comment