1 3000 300 120 30 https://blog.inekle.com 720 1
site-mobile-logo
site-logo

TEOG Sınav Sistemi Nedir?

TEOG Sınavı 8. sınıfta yapılan liselere giriş sınavının adıdır. Eskiden bu sınavın adı SBS idi, Haziran ayında yapılıyordu. TEOG’da ise iki tane oturum var, daha doğrusu iki tane sınav var. Bu iki sınav için ikişer gün ayrılıyor. Ve bu ikişer […]

TEOG Sınavı 8. sınıfta yapılan liselere giriş sınavının adıdır. Eskiden bu sınavın adı SBS idi, Haziran ayında yapılıyordu. TEOG’da ise iki tane oturum var, daha doğrusu iki tane sınav var. Bu iki sınav için ikişer gün ayrılıyor. Ve bu ikişer günde, her birinde 3 dersten sınava giriyorsunuz. 20’şer soru soruluyor ve size 40 dakika süre veriliyor.

Liselere giriş puanınız belirlenirken, Kasım ayında girdiğiniz TEOG ile, Nisan ayında girdiğiniz TEOG’un üzerine bir de ortaöğretim notunuz eklenecek ve liselere giriş puanınız ortaya çıkacak.

Şimdi, panik duygusunu çok fazla yaşayan öğrenciler var, onlar için şunu söylemek çok doğru. SBS, evet panik yapılabilecek bir sınavdı. Çünkü, koca bir yıldan sadece Haziran ayında tek bir sınavda değerlendirme yapılıyordu. Ama, TEOG’a baktığımızda sanki okul sınavlarınızın biraz daha konsantresi gibi bir sınavı düşünebiliriz. Sınavın kapsamı çok geniş olmadığından, sıkı ve sağlam bir programla son dönemde bile puanlarınızı çok ciddi arttırabilirsiniz.

blog-banner

inekle ekibi

inekle ekibi, inekle'nin kurucularından oluşmaktadır.

Önceki Yazı
Hangi Kitaplardan Ç...
Sonraki Yazı
TEOG İçin Günde K...
0 Yorumlar