1. Dönem TEOG Sınavı Sonrası Ne Yapmalı?

blog-banner

Kasım TEOG’u kötü geçti ne yapmalıyım, her şey bitmiş midir? Tabii ki hayır! Kasım TEOG’u bütün kapıları kapasaydı tekrardan Nisan’da bir sınav zaten olmazdı.

Öncelikle, sınav kötü geçtiyse sınavdan çıktığınız anda bütün sebeplerini bilirsiniz. Bu yüzden salondan çıkar çıkmaz neden kötü geçtiğini madde madde yazın. Bunu hemen yapın çünkü üzerinden vakit geçerse hem yumuşarsınız, hem de sebepleri gerçekten unutursunuz.

1. TEOG sınavı sonuçları açıklanınca en düşük yaptığınız 3 dersi belirleyin ve çalışma programınızı buna göre düzenleyin. Sıfırdan denemeler yapmayın. İlk snavda yaptıklarınızı gözden geçirin ve gerekli değişiklikleri yapın. Mesela, fen yanlışınız çok fazla ve siz konu okumaya ağırlık vermemiştiniz, o zaman bu sefer konu okumaya ağırlık verin. Yaptığınız yanlışların tarzını da anlayın. Mesela, şekilli sorularda sıkıntı yaşıyorsanız, bu sınav için şekilli sorulara daha fazla çalışın.

Kasım TEOG’unda 11 yanlış yapıp, Nisan TEOG’unda bunu 3 yanlışa düşüren bir öğrenci tanıyorum. Haliyle, isterseniz suları tersine akıtabilirsiniz.

19 thoughts on “1. Dönem TEOG Sınavı Sonrası Ne Yapmalı?”
 1. video güzel olmuş teşekkürler
  ben de teoga girecem biraz heyecanım var ama olsun ikinçi dönem inekleyi daha ağırlıklı kullanmayı düşünüyorum iki dönemde de full çekip izmir fen e gitmek hedefim inşallah başarırım
  diğer herkese de bol şans

  1. İnsaallah…… benimde hedefim full çekmek herkes birbirine dua etsin…..

 2. bugün son gün oturup dersmi çalışalım yoksa dinlenelimmi ne önerirsiniz

 3. Teog’dan aşırı yanlısım çıktı yani tüm derslerden herbirinden 10’ar tane yanlısım çıktı ama ben ders çalışmadıgımdan dolayı sanırım herşey bittimi ? hala bi şansım var yoksa durum kötümü

 4. Merhaba.Ben 1.teog da full çektim.2.teog a ne zaman çalışmaya başlamalıyım?Ne önerirsiniz?

 5. toplam 40 yanlisim cikti aglamaktan uzulmekten bir hal oldum napicam ben

  1. önemli olan yanlış deil tabiki çalış ama nekadar kötü bi liseye gidersen git ÇALIŞ LİSE TEOGDAN DHA KÖTÜ EYER ONU YAPARSAN HAYATIN KURTULUR

 6. 1.teog’dan 3yanlışım çıktı, bence kötü dlğerinde full yapmak istiyorum ne yapmalıyım ?

  1. birazcık şükredin halinize ya. benim 17 yanlışım çıktı ama hırs mırs desen hiç bir şey yok. neden çünkü gerçekten çalıştım ? bunun farkındayım. şimdi az çalışıyorum ama verimli.

   1. ayn şükredin bencede benim 14 yanlışım cıktı .ikinci donem cok ıyı hazırlanıp 450 almayı planlıyorum sızce alabilirmiyim lutvn cevaplayın?

 7. Teog dan toplam 4 yanlisim çıktı.Sizce nasıl?Okulda full çeken var

Leave a Comment