1 3000 300 120 30 https://blog.inekle.com 720 1
site-mobile-logo
site-logo

Sınavlara Çalışmaya Kaç Gün Önceden Başlamalı?

Sınavlara çalışmaya kaç gün önceden başlamalısınız? Burada benim bahsedeceğim okul sınavları. Birçok öğrenci okul sınavlarına çalışırken son günü tercih eder ve son gün içerisinde her şeyi halledebileceğini düşünür. Bu çok doğru bir bakış açısı değildir. Öncelikle, birçok uzmanın hemfikir olduğu […]

Sınavlara çalışmaya kaç gün önceden başlamalısınız? Burada benim bahsedeceğim okul sınavları. Birçok öğrenci okul sınavlarına çalışırken son günü tercih eder ve son gün içerisinde her şeyi halledebileceğini düşünür. Bu çok doğru bir bakış açısı değildir. Öncelikle, birçok uzmanın hemfikir olduğu bir konu vardır ki; öğrenilen bilgilerin yeterince hazmedilebilmesi için üzerine uyku uyunması gerekir.

Benim size tavsiyem; kendinize 3 günlük bir çalışma programı hazırlayın. Birinci gün konuyu çalışın, ikinci gün sorularını çözün ve uygulamalarını yapın, üçüncü gün ise genel bir tekrara ayırın.

Bu programı uyguladığınızda puanlarınızda anlamlı bir artış göreceksiniz.

inekle ekibi

inekle ekibi, inekle'nin kurucularından oluşmaktadır.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
3 Yorumlar
 • 10/12/2014 01:07

  blogunuzu webde dolaşırken tesadüfen buldum ve yazılarınızı zevkle okudum. gerçekten her öğrencinin yakından takip etmesi gereken bir blog.

  Cevapla
  • 10/12/2014 11:35

   Tayfun Bey merhaba, güzel sözleriniz için teşekkür ederiz. inekle.com ekibi olarak öğrencilere olabildiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. İyi çalışmalar dileriz.

   Cevapla
 • 29/08/2015 16:25
  Seren

  Siteniz gerçekten harika, bayıldım!

  Cevapla